Wybierając odpowiednią kanapę do sypialni bądź salonu w naszym domu należy zawsze kierować się kilkoma prostymi wskazówkami, które pozwolą osiągnąć maksymalną satysfakcję z zakupu. Jakie czynniki wchodzą w grę?

Kluczowe oczywiście są rozmiary nowej kanapy. Brzmi to być może jak oczywistość i banał, jak często jednak zdarza się, że zakupiony pospiesznie mebel nie mieści się w przeznaczonym dla niego miejscu i musimy pospiesznie przesuwać inne sprzęty, albo wręcz wynosić je do innego pokoju? Często skutkuje to dużym, niepotrzebnym przemeblowaniem, a popełnionego w ten sposób błędu zazwyczaj nie da się naprawić bez całkowitego zaburzenia stylistyki wnętrza.

Dalej, kolor obicia, a także pościeli musi dobrze komponować się z pozostałymi meblami i kolorem ścian. Brązowe łóżko na przykład będzie się gryzło z białymi ścianami, za to łóżko czarne stworzy z nimi efektowny, miły dla oka kontrast. Do łagodniejszych, bardziej stonowanych wystrojów z kolej pasują zazwyczaj meble jasnobrązowe lub beżowe.

Dla wygody wskazane jest też, aby nowe łóżko było otwierane, dzięki czemu można szybko i sprawnie schować lub wyjąć pościel, zależnie od zaistniałych okoliczności.

Kategorie: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *